حفظ سلامت در سرمای زمستان

حفظ سلامت در سرمای زمستان

كونفه: فصل زمستان در كنار زیبایی هایش، مشكلاتی هم برای مردم به همراه دارد و یكی از آنها سرماخوردگی یا مبتلاشدن به آنفلوانزاهای خطرناكست. متخصصان مركز بهداشت و خدماتی-پژوهشی مایوكلینیك در آمریكا، برای سالم ماندن در زمستان، روش هایی پیشنهاد كرده اند.به گزارش كونفه به نقل از خبر آنلاین از مدیكال اكسپرس، بیشتر مردم از روزهای تاریك و سرد زمستان می ترسند. از طرفی دایما در خانه ماندن، افسرده كننده است. در این فصل، بیشتر مردم به بیماری هایی چون سرماخوردگی و آنفلوانزا مبتلا می شوند و البته افسردگی هم در این دوران شایع است.
در روزهای سرد مردم معمولا ترجیح می دهند به گوشه ای از خانه خود بخزند و منتظر شوند تا زمستان تمام شود. اما متخصصان مایوكلینیك در آمریكا می گویند، با سه روش ساده می توان زمستان را به فصلی شاد تبدیل كرد و در این روزها بیشتر از هر زمانی سالم ماند.
روش اول، فعال ماندن در زمستان
با خرید وسایل و تجهیزات مناسب فصل زمستان، از خانه بیرون رفته و از هوای تازه و سالم بهره مند شوید. یا به باشگاه های ورزشی بروید و بسادگی حال روحی تان را در وضعیت خوبی قرار دهید. این كار موجب می شود كه گرفتار افسردگی نشوید و از تمام روزهای سرد زمستان لذت ببرید.
روش دوم، افزایش رطوبت محیط زندگی
ابتلا به بیماری هایی چون سرماخوردگی و آنفلوانزا در فصل سرد سال، بیشتر از هر فصل دیگر رخ می دهد. در واقع هر وقت از رطوبت هوا كم می شود، احتمال سرماخوردگی و مبتلاشدن به آنفلوانزا بسیار افزایش می یابد. بدین سبب رطوبت محیط زندگی تان را در سطح ۴۰ تا ۵۰ درصد قرار دهید.
روش سوم، مصرف ویتامین D
ویتامین D معمولا از نور خورشید به بدن مان می رسد. از آنجایی كه در فصل زمستان، آسمان بیشتر مواقع ابری است و جلوی نور خورشید را می گیرد، بیشتر ما به كمبود این ویتامین مبتلا می شویم. كمبود این ویتامین، بدن را مستعد مبتلاشدن به بیماری هایی چون سرماخوردگی و آنفلوانزا می كند. مصرف این ویتامین جلوی مبتلاشدن به بیماری های زمستانی را می گیرد.
به گزارش كونفه به نقل از خبر آنلاین، بگفته پژوهشگران، با سه روش ساده فوق می توانید از بیماری های زمستانی مصون بمانید.
منبع: مدیكال اكسپرس
مترجم: نادیا زكالوند
۴۷۲۳۲
 

1398/11/05
23:38:37
5.0 / 5
4102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کونفه