برای كاهش وزن پایدار چه باید كرد؟

برای كاهش وزن پایدار چه باید كرد؟

به گزارش كونفه باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یك كارشناس ارشد تغذیه اظهار داشت: باور روحی و تغییر سبك زندگی دو رمز كاهش وزن پایدار می باشد.


رضا افتخار كارشناس ارشد تغذیه اظهار داشت: كاهش وزن پایدار از مباحث پزشكی رایج در سراسر دنیا است نكته ای كه محققان بر سر آن توافق نظر دارند این است كه فرد باید پیش از كاهش وزن، از لحاظ روحی آمادگی و باور را داشته باشد. نكته دوم تغییر سبك زندگی فرد به زندگی سالم می باشد.

او افزود: معمولا در هر شیوه كاهش وزن، داخل سلول چربی خالی و وقتی فرد بیش از اندازه كالری دریافت كند این سلول چربی باردیگر پر می شود و وزنش اضافه می شود.

این كارشناس ارشد تغذیه اظهار داشت: روش های كاهش وزن مثل طب سوزنی از لحاظ علمی چندان تایید شده نیست در واقع طب سوزنی روی هورمون اشتها اثر می گذارد و با كم شدن آن، فرد میل كمتری به غذا پیدا می كند، اما پس از قطع جلسات طب سوزنی، اشتهای فرد به روال قبل برمی گردد و با خوردن غذا باردیگر وزنش اضافه می شود.

افتخار اضافه كرد: در روش های جراحی كه معده فرد كوچك می شود فرد معمولا در سال اول با رعایت دستورات پزشك در میزان غذاخوردن كاهش وزن قابل توجهی دارد، اما با گذشت زمان و رعایت نكردن رژیم درمانی، فرد به دلیل كوچك بودن معده، در هر وعده غذای كمی را میل می كند، اما مصرف وعده های غذایی زیاد است در نتیجه به علت كاهش نیافتن كالری مصرفی، فرد گرفتار اضافه وزن می شود.

۴۷۲۱۲

1398/10/30
14:02:27
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: اضافه وزن , پزشك , تغذیه , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کونفه