چه كسانی بیشتر در معرض گرمازدگی هستند؟

چه كسانی بیشتر در معرض گرمازدگی هستند؟

كونفه: این ماه زمین در گرم ترین حالت خودش قرار گرفت. در بعضی كشورها مانند فرانسه دمای هوا تا 46 درجه افزایش یافت. دانشمندان می گویند تغییرات اقلیمی دلیل اصلی این موج گرما است. گرما می تواند سبب بیشتر از 85 بیماری بسیار خطرناك همچون گرمازدگی شود.هرساله بیشتر از ۶۰۰ نفر در اثر گرمای شدید در آمریكا جان خودرا از دست می دهند. بیشتر این بیماری ها زمانی اتفاق می افتد كه بدن اهتمام در خنك كردن خود دارد. تعرق سیستمی است كه بدن برای خنك كردن از آن استفاده می نماید. اما این روش همیشه پاسخگو نیست، در آب و هوای مرطوب این سیستم به مشكل بر می خورد.
به گفته مركز كنترل و پیش گیری از بیماری ها (CDC)، افراد مسن، نوجوان و افرادی كه دارای بیماری های شدید و روانی هستند در خطر بیشتری نسبت به سایرین برای مبتلاشدن به بیماری های در رابطه با گرما قرار دارند.
به گفته متخصصین دانستن نشانه های گرمازدگی برای هر فرد بسیار ضروری می باشد. این علایم عبارتند از: تعریق بیش از اندازه، حالت تهوع، سرگیجه، تشنگی شدید، تنفس بسیار سریع و ضربان قلب بالا. در صورت بروز این علایم هرچه سریع تر كار خودرا رها كرده و از آن شرایط آب و هوایی دور شوید.
هنگامی كه یك فرد به گرمازدگی گرفتار می شود، دمای بدن او از ۴۰ درجه بیشتر و علائمی مانند سردرگمی، بی حوصلگی، پوست خشك، از دست دادن هوشیاری و تشنج در او پدیدار می شود.

اگر مجبور هستید كه بیرون و در زیر آفتاب كار كنید، متخصصین راهكارهای را برای جلوگیری از گرمازدگی به شما پیشنهاد می كنند. پوشیدن لباس های سبك و رنگی و غیر چسبان، كار كردن در ساعاتی كه هوا خنك تر است می تواند بسیار موثر باشد و از همه مهم تر، آب بنوشید و بدن خودرا هیدراته نگه دارید. نوشیدن مقدار كافی آب و مایعات از غلیظ و تیره شدن ادرار جلوگیری می كنند.
healthline 2121


منبع:

1398/05/19
18:37:28
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: آب , بیمار , بیماری , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کونفه