یك فوق تخصص تغذیه مطرح كرد:

چاقی و اضافه وزن در میان كودكان زیر دو سال ایرانی

چاقی و اضافه وزن در میان كودكان زیر دو سال ایرانی

به گزارش كونفه دبیر علمی سمینار ترویج تغذیه با شیر مادر از بروز چاقی و اضافه وزن در كودكان زیر دو سال كشور اطلاع داد.به گزارش كونفه به نقل از مهر، بهشته النگ، بامداد چهارشنبه در نشست خبری سمینار ترویج تغذیه با شیر مادر كه مقرر است سوم تا چهارم بهمن ۹۷ در محل تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی كشور برگزار گردد به برنامه «ایران اكو» بعنوان یك پروژه مشترك در زمینه مطالعه چاقی و اضافه وزن در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: در این مطالعه كودكان ۶ تا ۱۸ سال كشور به لحاظ اضافه وزن و چاقی مورد مطالعه قرار گرفته اند.
وی با بیان اینكه این مطالعه در سطح مدارس كشور است، اضافه كرد: ما سعی كردیم این مطالعه را هم در مورد كودكان زیر ۵ سال كشور هم در نظر بگیریم.
این فوق تخصص تغذیه با اشاره به بررسی شیوع چاقی و اضافه وزن در كشور اظهار داشت: متأسفانه خیلی از خانواده ها و والدین نمی دانند كدام غذا ناسالم می باشد.
النگ با اشاره به تبلیغات مواد غذایی مضر در رسانه ملی تصریح كرد: ما هرچقدر هم كه مردم را به عدم مصرف غذاهای ناسالم ترغیب میكنیم متأسفانه شاهد تبلیغات غذاهای ناسالم در رسانه ملی هستم.
وی به وجود مواد قندی در آبمیوه و شیركاكائو اشاره و تصریح كرد: خانواده ها می بایست كودكان خویش را از مصرف این قبیل مواد غذایی بر حذر دارند.
دبیر علمی سمینار ترویج تغذیه با شیر مادر از طریق اندازی نخستین كلینیك چاقی در بیمارستان مفید اطلاع داد و خاطرنشان كرد: امسال ۵ مورد جراحی كودكان برای درمان چاقی در این بیمارستان انجام شده است.

1397/11/01
14:09:06
5.0 / 5
4845
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کونفه