محققان توصیه می كنند؛

افراد دیابتی رژیم غذایی گیاهی داشته باشند

افراد دیابتی رژیم غذایی گیاهی داشته باشند

كونفه: به قول محققان، رژیم غذایی گیاهی می تواند برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد چراكه باعث بهبود كنترل گلوكز، كلسترول و كاهش وزن در این گروه از بیماران می گردد.به گزارش كونفه به نقل از مهر، به قول محققان موسسه تحقیقات بالینی در واشنگتن دی سی، از آنجایی كه رژیم غذایی گیاهی دارای مقدار كم چربی اشباع شده، سرشار از فیتوشیمیایی ها، مقادیر بالا فیبر و عموما مملو از میوه و سبزیجات با میزان كم گلوكز است، هم در كنترل گلوكز موثر بوده و هم برای سلامت قلب و عروق مفید هستند.
«حنا كاهلئووا»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ارتباط بین دیابت و بیماری قلبی-عروقی بسیار قوی است. ۶۰ تا ۷۰ درصد افراد مبتلا به دیابت نوع۲ به علت بیماری قلبی می میرند.»
وی در ادامه تاكید می كند: «این مطالعه نشان داده است كه سفارش به مصرف رژیم غذایی گیاهی هم می تواند باعث كاهش ریسك مشكلات قلبی شود و هم باعث بهبود دیابت نوع۲ می گردد.»
به گفته محققان، افراد مبتلا به دیابت نوع۲ در مقایسه با افراد فاقد این بیماری، دو تا چهار برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از بیماری قلبی-عروقی هستند.
محققان در این مطالعه، ۹ آزمایش قبلی را كه شامل حدود ۷۰۰ شركت كننده بود بررسی نموده و در آنها به ارزیابی تاثیر رژیم غذایی گیاهی بر بیماران دیابتی پرداختند.
نتایج نشان داد افراد دیابتی دارای رژیم غذایی گیاهی در مقایسه افراد فاقد این رژیم غذایی، میزان كلسترول پایین تر، وزن كمتر، و میزان پایین HbA۱c را داشته و سایر فاكتورهای پرخطر كاردیومتابولیكی شان هم بهبود یافته بود.
با این حال مشخص شد این شیوه تاثیر قابل توجهی بر انسولین در حال ناشتا، میزان تری گلیسیرید خون یا فشارخون نداشت.

1397/04/02
22:19:19
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دیابت , رژیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه