در گفتگو با مهر عنوان شد:

هجوم ریزگردها دركرمان ۲۸نفر را راهی مراكز درمانی كرد

هجوم ریزگردها دركرمان ۲۸نفر را راهی مراكز درمانی كرد

كونفه: كرمان - مدیر مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی كرمان اظهار داشت: تابحال ۲۸ نفر در كرمان به علت مشكلات تنفسی ناشی از هجوم ریزگردها به مراكز درمانی مراجعه نموده اند.سید محمد صابری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آلودگی هوا طی امروز در چندین شهرستان استان كرمان اظهار نمود: تابحال ۲۸ نفر بر اثر مشكلات تنفسی ناشی از هجوم ریزگردها به مراكز درمانی مراجعه نموده اند.
وی با اشاره به اینكه مشكل حادی در این خصوص وجود ندارد، اظهار داشت: تمامی این افراد به صوت سرپایی مداوا شده اند و تابحال هیچ كدام از بیماران نیاز به بستری شدن نداشته اند.
مدیر مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی كرمان اظهار داشت: شهرستان های كرمان، رفسنجان، انار و زرند امروز با مشكل آلودگی هوا ناشی از وقوع گرد و غبار مواجهند.
وی عنوان كرد: سفارش می گردد حتی الامكان افراد بخصوص گروه های حساس شامل خانم های باردار، بیماران قلبی و ریوی، كودكان و سالمندان از حضور غیرضروری در فضای باز خودداری كنند و چنانچه نیاز به خروج از منزل دارند حتما از ماسك یا دستمال مرطوب استفاده كنند.
صابری اظهار داشت: رانندگان با عنایت به هجوم ریزگردها و كاهش دید افقی با سرعت مطمئنه اقدام به رانندگی كنند.
مدیر مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی كرمان اظهار نمود: با عنایت به شدت گرد و غبار چنانچه افراد در منازل هم احساس ناراحتی دارند از ماسك و دستمال مربوط استفاده كنند.
وی اظهار داشت: در كل مشكلات ناشی از ریزگردها در فضای بسته كمتر است و سفارش می نماییم افراد از باز كردن درب و پنجره ها خودداری كنند.
صابری عنوان كرد: استفاده از دستگاه های بخور آب در فضای بسته هیچ تاثیری در بهبود وضع موجود ندارد.


1397/03/03
20:29:15
5.0 / 5
4352
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه