معاون آموزشی وزارت بهداشت مطرح كرد:

ایران رتبه اول منطقه و هفتم دنیا را در حوزه پوست دارد

ایران رتبه اول منطقه و هفتم دنیا را در حوزه پوست دارد

كونفه: معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: ایران در حوزه پوست رتبه یك منطقه و ۱۷ دنیاست.به گزارش كونفه به نقل از مهر دكتر محمد باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در كنگره قاره ای درماتولوژی كه در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، اظهار نمود: علم پزشكی در ایران مربوط به چند قرن گذشته است و تحصیل پرشكی از چند سال قبل در كشورمان شروع شده است.
وی ادامه داد: موقعیت ایران نسبت به سایر كشورها متفاوت می باشد بنابراین تحقیقات خاص خودش را می طلبد.
لاریجانی با اشاره به اینكه بیمارستان های زیادی در مورد علم پزشكی به راه افتاده است، اضافه كرد: در نظام سلامت مشكلاتی در زمینه پوست داشتیم و در حال رفع این مسائل هستیم.
وی عنوان كرد: دو هزار دانشجوی خارجی در رشته پزشكی مشغول به تحصیل هستند و امروزه مردم كشور نیازمند خدمات درمانی هستند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: وضعیت ما در حوزه پوست در دنیا در رتبه ۱۷ و در منطقه اول هستیم.
لاریجانی عنوان كرد: شركت پزشكان خارجی در كنگره های علمی سبب تبادل اطلاعات می گردد و حضور متخصصان خارجی نشان دهنده شناخته بودن ایران در زمینه پزشكی است.
وی ادامه داد: ما در بعضی از رشته ها پیشرفت كرده و در بعضی دیگر نیازمند كار بیشتری هستیم.
لاریجانی با اشاره به اینكه ایران بالاترین تولید علم را در منطقه دارد، عنوان كرد: در زمینه تولید علم نقش كشورمان پیشرفت چشمگیری كرده است و امروزه ۳۰ درصد از تولیدات علمی كشور مربوط به حوزه پزشكی است.
وی تصریح كرد: دانشگاه ها از استادان ایرانی مقیم خارج از كشور به صورت افتخاری و با هدف تعامل بیشتر بین متخصصان داخلی و استادان خارج از كشور استفاده كنند.
لاریجانی اضافه كرد: در حوزه بیماری و ریز فاكتور اطلاعات استان ها را به تفكیك داریم به صورت مثال شیوع چاقی در استان های شمال كشور جدی است.
وی اظهار داشت: اطلاعات بیماری ها را در اختیار استانداری ها قرار داده و برای معاون دانشگاه های سراسر كشور طراحی نموده ایم و وزارت بهداشت كارهای بزرگی برای بهبود كیفیت زندگی مردم انجام می دهد.

1397/02/07
19:38:27
5.0 / 5
4605
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کونفه