محققان می گویند؛

علائم یائسگی ریسك بیماری قلبی عروقی را بالا می برد

علائم یائسگی ریسك بیماری قلبی عروقی را بالا می برد

كونفه: مطالعه جدید نشان داده است علائم شدید یائسگی نظیر اختلال خواب، گُرگرفتگی و افسردگی، ریسك مبتلا شدن به بیماری قلبی-عروقی را بالا می برد.به گزارش كونفه به نقل از مهر، طبق نتایج مطالعه محققان موسسه یائسگی آمریكای شمالی، ورود به دوره یائسگی با شماری از علائم شدید سلامت نظیر افسردگی همراه است كه معمولا به شكل تصلب شریان و اختلال اندوتلیال كه مشخصه مرحله اولیه بیماری قلبی-عروقی است، مشاهده می گردد.
یافته ها نشان داد كه تعداد دفعات گُرگرفتگی، و نه شدت آنها، با ریسك بالا گرفتگی عروق و كاهش عملكرد اندوتلیال مرتبط می باشد.
«جوآن پینكرتون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «زنان در آستانه یائسگی و در اوایل دوره یائسگی بیشتر در معرض ریسك بیماری قلبی-عروقی قرار دارند.»
پینكرتون در ادامه می افزاید: «با وجود نوسانات و سپس كاهش استروژن در طول دوره ورود به یائسگی، كنترل حالات روحی و روانی، فشارخون، چربی، قندخون، و تركیب بدن از لحاظ میزان افزایش چربی شكمی حائز اهمیت است. باید افراد تشویق به تغذیه سالم و ورزش شوند.»
در این مطالعه، محققان ۱۳۸ زن یائسه را از لحاظ ارتباط اخلاق، علائم و معیارهای كیفیت زندگی با نشانگرهای اصلی پیری عروق كه فاكتور پرخطر اصلی مبتلا شدن به بیماری قلبی-عروقی است، بررسی كردند.
بعلاوه، در طول مراحل یائسگی، گرفتگی عروق و اختلال در عملكرد رگ ها با علائم شدیدتر و پرتعدادتر یائسگی و كیفیت زندگی پایین تر مرتبط می باشد.

1397/01/27
16:20:51
5.0 / 5
5061
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه