این رژیم غذایی سبب بهبود قدرت باروری زنان می شود

این رژیم غذایی سبب بهبود قدرت باروری زنان می شود

به گزارش کونفه، مهر به نقل از هلث لاین نوشت: مطالعه جدید نشان میدهد که رژیم کتوژنیک ممکنست علایم در رابطه با سندرم تخمدان پلی کیستیک را بهبود بخشد.تحقیقات جدید نشان میدهد که رژیم کتوژنیک ممکنست سطح تستوسترون را در زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک کم کند که می تواند نتایج باروری را بهبود بخشد. ارتباط ثابتی بین سندرم تخمدان پلی کیستیک و مقاومت به انسولین وجود دارد که به توضیح این که چرا این بیماری ممکنست منجر به چاقی و دیابت نوع ۲ شود کمک می نماید.

محققان می گویند علایم سندرم تخمدان پلی کیستیک را می توان با پیروی از رژیم غذایی کم کربوهیدرات و کم قند، حفظ وزن مناسب و ورزش منظم کنترل کرد. سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از علل اصلی ناباروری زنان است.

مطالعه جدید، ارتباط بالقوه بین رژیم غذایی کتوژنیک و باروری در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک را نشان میدهد. یافته ها نشان میدهد که رژیم کتو ممکنست سطح تستوسترون را در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک کم کند.

پروتکل رژیم کتوژنیک بر غذاهای کم کربوهیدرات و پرچرب تاکید دارد. کاهش قابل توجه مصرف کربوهیدرات بدن را در یک وضعیت متابولیک به نام کتوز قرار می دهد. دکتر «کارنیزا خالد»، مسئول پزشکی وزارت بهداشت مالزی در کوالالامپور و نویسنده مطالعه، می گوید: «مطالعه ما شواهد ملموسی از داده های بالینی جمع آوری شده در مورد ارتباط بین رژیم غذایی کتوژنیک و بهبود سطح هورمون های تولید مثلی که بر باروری تأثیر می گذارد در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک ارائه کرد.»

خالد اضافه کرد: «این یافته ها اهمیت بالینی قابل توجهی دارند، خصوصاً برای متخصصان غدد، متخصصان زنان، و متخصصان تغذیه، برای اینکه بر ضرورت سفارش های غذایی شخصی سازی شده برمبنای پروفایل های بالینی منحصربه فرد در بین زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک تاکید می کنند». تحقیقات قبلی نشان داده است که رژیم های کتوژنیک می توانند به کاهش سطح قند خون و انسولین کمک کنند. رژیم غذایی کتوژنیک می تواند منجر به کاهش وزن و بهبود حساسیت به انسولین شود.

خالد توضیح داد: «رژیم کتوژنیک ممکنست به تنظیم این عدم تعادل هورمونی کمک نماید و بطور بالقوه منجر به چرخه های قاعدگی منظم تر و کاستن علائم مانند هیرسوتیسم (رشد موهای زائد) و آکنه شود.»

رژیم کتو ممکنست سطح تستوسترون را در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک کم کند. بین سندرم تخمدان پلی کیستیک و مقاومت به انسولین ارتباط وجود دارد. سطوح بالاتر انسولین منجر به افزایش تولید تستوسترون می شود که یک عامل دخیل در سندرم تخمدان پلی کیستیک است. علایم سندرم تخمدان پلی کیستیک را می توان با پیروی از رژیم غذایی کم کربوهیدرات و قند کم، حفظ وزن کافی و ورزش منظم کنترل کرد.

۲۳۳۲۳۶


1402/06/22
08:25:38
5.0 / 5
221
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کونفه