اخطار احتمال حمله قلبی در اینروزها بیشتر است!

اخطار احتمال حمله قلبی در اینروزها بیشتر است!

به گزارش کونفه، ایسنا نوشت: بر مبنای داده های مطالعه جدیدی که در کنفرانس انجمن قلب و عروق انگلیس (BCS) در منچستر عرضه شد، حملات قلبی جدی در شروع هفته کاری بیشتر از هر زمان دیگری اتفاق می افتد.به نقل از مدیکال اکسپرس، متخصصان در این مطالعه داده های ۱۰ هزار و ۵۲۸ بیمار را که مابین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میلادی با یک نوع جدی حمله قلبی در بیمارستان بستری شده بودند، تحلیل و بررسی کردند. این نوع حمله قلبی زمانی رخ می دهد که یک شریان کرونر اصلی به صورت کامل مسدود شود.
متخصصان دریافتند که نرخ وقوع این نوع حمله قلبی در ابتدای هفته کاری (که در شماری از کشورها روز دوشنبه است) بالاتر بوده است.
هرچند متخصصان تابحال نتوانسته اند دلیلی برای این اتفاق پیدا کنند با این وجود مطالعات قبلی که نشان داده است احتمال حملات قلبی در روز اول هفته بیشتر است، ارتباط آن با ریتم شبانه روزی (چرخه خواب یا بیداری بدن) را برجسته کرده اند.
یکی از متخصصان این مطالعه در اینباره اظهار داشت: ما یک ارتباط آماری قوی بین شروع هفته کاری و بروز این نوع جدی حمله قلبی پیدا کرده ایم. بیشتر بخوانید: روش جدید برای مهار سلول های سرطانی مغز این راهکار ساده مغز نوزاد را تقویت می کند
۲۳۳۲۳۶

1402/03/17
09:25:40
5.0 / 5
248
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان , تخصص , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کونفه