سفارش مهم برای مبارزه با سرطان روده

سفارش مهم برای مبارزه با سرطان روده

به گزارش کونفه، بهداشت نیوز نوشت: بر مبنای یک مطالعه جدید، انجام منظم و برنامه ریزی شده فعالیت بدنی متوسط می تواند به افزایش طول عمر افراد مبتلا به سرطان روده کمک نماید.این یافته ها نشان داد که ورزش حتی برای بیماران سرطانی چاق هم مفید می باشد، چونکه التهاب را می کاهد و جوامع باکتریایی میکروبیوم روده را بهبود می بخشد.
«کورنلیا اولریچ»، یکی از نویسندگان این مطالعه از مؤسسه سرطان هانتسمن، توضیح داد: «التهاب یک فرایند کلیدی است که باعث بروز سرطان کولورکتال (روده بزرگ) می شود. ما می دانیم که BMI [شاخص توده بدنی] بالا سبب التهاب در اطراف بدن می شود.»
اولریچ در بیانیه خبری مؤسسه اظهار داشت: «چاقی در آستانه تبدیل شدن به عامل شماره ۱ سرطان است و درحال پیشی گرفتن از سیگار است. بیشتر از ۱۳ سرطان با چاقی مرتبط هستند. ازاین رو مهم می باشد که درک نماییم ورزش با شدت متوسط می تواند به بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ کمک نماید تا التهاب را کاهش دهند، سلامت روده خویش را بهبود بخشند و عمر طولانی تری داشته باشند؛ حتی اگر اضافه وزن داشته یا چاق باشند.»
این مطالعه بر روی بیماران مبتلا به سرطان روده تازه تشخیص داده شده انجام شد. محققان در آلمان و همینطور یوتا نمونه مدفوع ۱۷۹ بیمار مبتلا به سرطان روده بزرگ در مراحل ۱ تا ۴ را که مابین اکتبر ۲۰۱۰ تا مارس ۲۰۱۸ ثبت نام کرده بودند، ارزیابی کردند.
آنها دریافتند که سطح فعالیت بدنی بالاتر با تنوع میکروبیوم روده بیشتر مرتبط می باشد که نشانگر سلامت روده است.
به گفته محققان: «بیماری که فعال و پرتحرک است دارای میکروبیوم های متنوع تر و تعداد کمتری از باکتری های محرک سرطان کولورکتال و مقادیر بالاتری از باکتری هایی است که در مقابل سرطان کولورکتال محافظت می کنند.»
اولریچ در این بیانیه اظهار داشت: «مطالعه ما نشان داده است که هیچکس نیازی به ورزشکار بودن ندارد تا از مزایای آن بهره مند شود. صرفا فعال بودن و تحرک داشتن مفید می باشد.»
محققان این یافته ها را گام مهمی در درک تاثیر یک روده سالم بر نتایج سرطان روده بزرگ نامیدند.
مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده به بزرگسالان سفارش می کند که هر هفته ۱۵۰ دقیقه ورزش متوسط داشته باشند. بیشتر بخوانید: ۴ دلیل مهم برای رعایت نکردن رژیم های لاغری عمر طولانی می خواهید؟ از مصرف این مواد غذایی غافل نشوید

۲۳۳۲۳۶


منبع:

1401/08/30
12:59:53
5.0 / 5
363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کونفه