چرا جامعه پزشکی از رییس جمهور دلخور شد؟

چرا جامعه پزشکی از رییس جمهور دلخور شد؟

کونفه: نقل قولی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان واکنش های زیادی داشته است.به گزارش کونفه به نقل از خبر آنلاین، نقل قولی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان توسط رییس جمهور با واکنش های منفی زیادی از طرف جامعه پزشکی روبه رو شده است.
در ویدئویی که از صحبت های حجت الاسلام رئیسی پخش شده، او می گوید: «به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان زنگ زدم، تلفنی خسته نباشید بگویم، به من گفت فلانی! اتفاقی افتاده از خود موضوع کرونا مهمتر چهره های بسیجی و جهادی و انقلابی( در روزهای کرونا) به بیمارستان ها رفته اند و به پزشکان و پرستاران یاد می دهند چگونه باید برای مردم کار کرد. من خودم وقتی رفتم کنار خانواده های داغدار دیدم طلبه های ما هستند و تنها دل خانواده ها را حضور آنها آرام می کند.»
این صحبت ها با واکنش های زیادی روبه رو شده است، علی نوبخت، دبیر مجمع انجمن های علمی تخصصی گروه پزشکی، خطاب به رییس علوم پزشکی گیلان نوشت: «مطالبی که آقای رئیس جمهور از قول جنابعالی گفتند متاسفانه موجب وهن جامعه پزشکی و قدرناشناسی جنابعالی نسبت به همکاران جان بر کف بهداشت و درمان و بزرگ کردن افراد غیرمسئول در امور تخصصی است.»


رئیس سابق سازمان نظام پزشکی نیز در توئیتر دراین باره نوشت: «در بحران کرونا، مانند جنگ تحمیلی جامعه پزشکی و پرستاری با جانفشانی و تقدیم شهدای بسیار به وظیفه خود عمل نمود. رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بی احترامی شأن و زحمات این جامعه خدوم را ضایع کرد و متاسفانه رییس جمهور هم با اشتیاق و قدرناشناسانه این موضع را تایید کردند. وا اسفا!»
سیدموید علویان، رییس نظام پزشکی تهران بزرگ در یادداشتی خطاب به ابراهیم رئیسی رییس جمهوری خواهان عذرخواهی وی از کادر درمان به سبب اظهارات اخیرش در گیلان شد.
او نوشت: «همکاران عزیز، سخنان اخیر ریاست محترم جمهور و فراموشی ایشان در اشاره به اصلی ترین حماسه آفرینان روزهای تلخ بحران – که مورد تایید و اشاره مقام معظم رهبری و تمامی آحاد حاکمیتی و عمومی و داخل و خارج مرزها قرار گرفته - مرا یاد این انداخت که ریشه کلمه انسان از نسیان یعنی فراموشی می آید و چه زود این بشر فراموش کرد مرگ پرستاران و پزشکان و دستیاران فعال در عرصه خدمت رسانی به جامعه را از یاد نبرده ایم که زمانی تعدادی از همین مسئولان قرنطینه را قرون وسطایی خواندند در صورتیکه رهبر عزیز انقلاب خود پایبند به اصول بهداشتی بود و مراسم عزاداری ها و شب های احیا را تک نفره اجرا می نمودند، اما همان زمان بودند کسانی که به نام دین مردم را به تجمع دعوت می کردند و از واکسن زدن منع می کردند. بودند کسانی که ترویج به رفتارهای غلط و غیرعلمی می کردند و با دستاوردهای علمی و نتیجه گیری های مبتنی بر شواهد مخالفت می کردند.»

4747


منبع:

1401/03/30
23:46:03
5.0 / 5
155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کونفه