۱۸ مهرماه و مهم ترین اخبار کرونایی استان ها

۱۸ مهرماه و مهم ترین اخبار کرونایی استان ها

به گزارش کونفه اغلب استانهای کشور بواسطه شتاب در واکسیناسیون از قله پیک پنجم کرونا عبور کرده اند و وضعیت انتشار کرونا هم تغییر رنگ داده و شمار شهرهای قرمز نزولی شده اما رعایت پروتکلهای بهداشتی از جانب مردم همچنان مورد تاکید است.


کرونا در ۱۹ ماه گذشته، با ۵ پیک سنگین، برپایه آمارهای رسمی جان بیشتر از ۱۲۲هزار نفر را در ایران گرفته است. با این که روند مبتلا شدن و مرگ، نزولی شده اما همچنان خطر وقوع پیک های بعدی کشور، کادر درمان را در حالت آماده باش قرار داده است. به صورتی که پیشبینی می شود که نه تنها در ایران که در سایر کشورهای دنیا، از اواخر و اوایل آبان، پیک جدیدی رقم بخورد.
آخرین خبرها از وزارت بهداشت از تزریق دُز اول واکسن به بیش از۴۵میلیون نفرحکایت دارد و با عنایت به این که جمعیت هدف برای واکسیناسیون ۶۱میلیون نفر است، باید تعداد دُز دومی ها که بالای ۱۸میلیون نفر است به ۶۱میلیون نفر برسد. با همین وضعیت اما پیشبینی می شود که حتی اگر پیک بعدی رقم بخورد، باز هم تعداد مرگ ها افزایش قابل توجهی پیدا نخواهد کرد.
بنا بر اعلام وزارت بهداشت ۳۰ درصد گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال دوز اول واکسن را دریافت کرده اند و طرح واکسیناسیون دانش آموزان در تمامی استان ها با شتاب در حال اجرا می باشد و همچنان، مراکز واکسیناسیون پذیرای دانش آموزان هستند.
بر همین اساس وزارت آموزش و پرورش هم طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان را در دستور کار خود قرار داد. در استان تهران ۱۰۰ مدرسه داخل شهر و حدود ۱۰۰ مدرسه هم در شهرستان های سرتاسر استان برای واکسیناسیون دانش آموزان در نظر گرفته شد. مسؤلان وزارت بهداشت و آموزش و پرورش امیدوارند که با اجرای این طرح جمعیت بیشتری از دانش آموزان و خانواده های آنها را واکسینه کنند تا بلکه با بالا رفتن آمار واکسیناسیون عمومی شرایط بازگشایی تدریجی مدارس در نیمه دوم آبان ماه فراهم گردد.آخرین وضعیت کرونا در استان ها
در حال حاضر هفت شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
تهران /شرایط کرونایی در تهران ناپایدار و شکننده است./ در تهران ۵ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری هستند، که از این تعداد حدود ۱۴۰۰ نفر هم در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.
زنجان / ۳۱۳ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵ نفر در ارتباط با موارد مثبت روز گذشته است. / وضعیت کرونایی شهرستان زنجان همچنان نارنجی/ طبق آخرین رنگ بندی اعلام شده کرونایی پنج شهر این استان در وضعیت زرد، ۲ شهر آبی و یک شهر نارنجی قرا گرفته اند.
کهگیلویه و بویراحمد/ با فوت ۲بیمار کرونایی طی ۲۴ساعت گذشته به مرز ۹۶۰ نفر رسید./۲۲۷ بیمار در بیمارستان های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.
خراسان جنوبی / ۱۶۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های استان خراسان جنوبی بستری هستند که تست کرونای ۷۰ نفر مثبت بوده و ۱۷ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که حال ۹ نفر نامساعد است.
سیستان و بلوچستان/ با افزوده شدن ۱۷۴ مورد جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۵هزار و ۲۹۵نفر رسید.
قزوین / کرونا در قزوین با روند کاهشی مواجه می باشد و هم اکنون تعداد بیماران بستری در این استان به زیر ۴۰۰ بیمار رسیده است.
آذربایجان غربی / طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۱ نفر بر اثر مبتلا شدن به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که کمترین تعداد، طی ۲ ماه گذشته است./ در ۲۴ ساعت گذشته، ۹۹۴ نفر در آذربایجان غربی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده/ با اضافه شدن ۱۸، فوتی های ناشی از کرونا در استان به ۶ هزار و۵۰۳ نفر رسید.
کرمانشاه / در شبانه روز گذشته ۱۳ نفر دیگر بر اثر ابتلای قطعی به کرونا فوت کردند و مجموع جان باختگان در این استان از آغاز انتشار کرونا تابحال به ۲ هزار و ۶۲۸ نفر رسیده است. الان ۸۶۰ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که تعداد آنها نسبت به روز گذشته ۵۱ نفر کمتر شده است.
لرستان / ۲۲۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در این استان شناسایی شد تا مجموع مبتلایان به این ویروس به ۱۸۶ هزار و ۳۵۸ نفر برسد./
پنج بیمار مبتلا به کرونا هم طی شبانه روز گذشته در این استان جان باختند و الان تعداد قربانیان ویروس به ۲ هزار و ۵۲۹ نفر رسیده است.
ایلام / هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا طی شبانه روز گذشته در ایلام ثبت نشده و الان مجموع فوتی های استان یک هزار و ۹۲ نفر است./ ۲۴ ساعت گذشته ۸۵ ابتلای جدید کرونا شناسایی شد.
کردستان/ شمار مرگ و میر روزانه کرونا در موج پنجم در استان ۲ رقمی شد که این تعداد از آغاز سال جاری تابحال بی سابقه بوده است./ روند مرگ و میر در استان افزایش پیدا کرده و تنها در شبانه روز گذشته ۱۰ بیمار جان باختند.


آخرین خبرهای واکسیناسیون در کشور
تاکنون ۴۵ میلیون و ۷۵ هزار و ۵۱۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۹ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۴۳۲ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۴ میلیون و ۴۰۱ هزار و ۹۴۵ دُز رسید.
خراسان رضوی / آغاز طرح تسریع واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سالهدر مشهد / تعداد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۴۶۰ هزار نفر می باشد که تابحال ۱۶۰ هزار نفر آنان ضد کرونا واکسینه شده اند./ ۶۵ درصد واجدان شرایط بجستان واکسن کرونا دریافت نمودند.
مرکزی/ ۴۰درصد ازجمعیت دانش آموزی کمیجان دُز نخست واکسن کرونا را دریافت نمودند./ ۹۳ درصد از جامعه فرهنگیان شهرستان کمیجان هم دُز اول و ۸۳ درصد این گروه شغلی هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
کرمان/ حدود ۴۰ درصد از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان کرمان تابحال واکسن کرونا را دریافت کرده اند./دانش آموزانی که به هر علت واکسن کرونا دریافت نکرده اند ملزم به انجام آزمایش کرونا یا pcr به صورت ۲ بار در هفته هستند.
اردبیل / تزریق واکسن کرونا در این استان هم از مرز یک میلیون دُز گذشته و تابحال یک میلیون و ۲۳ هزار و ۷۱۰ دُز واکسن کرونا تزریق شده است./ واکسیناسیون کرونا در خلخال از مرز ۸۰ درصد گذشت.
چهارمحال و بختیاری / واکسن های تزریقی کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۷۶۵ هزار دُز رسید./ برهمین اساس تابحال ۷۶.۲ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان دُز نخست و ۲۸.۳ درصد هر ۲ دُز واکسن را تزریق کرده اند.
البرز / بیشتر از ۲ میلیون دُز واکسن کرونا در البرز تزریق شد./ در مجموع برای ۷۰ درصد جمعیت هدف استان یک دُز واکسن تزریق شده است.
خوزستان / تابحال حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن در استان خوزستان تزریق شده که از این تعداد ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر دُز اول و یک میلیون و ۵۰ هزار نفر هر ۲ دُز را دریافت کرده اند./ ۴۵ درصد جمعیت روستایی خوزستان واکسن کرونا دریافت نمودند.
تهران / بیش از ۱۱ میلیون تهرانی واکسن کرونا دریافت نمودند./ تابحال در استان تهران ۴۵ درصد افراد بین ۱۲ تا ۱۸ سال واکسینه شده اند./ بیشتر از ۱۸ هزار نفر در مراکز سیار شهر تهران واکسینه شدند.
ایلام / هزار و ۴۳۹ دُز واکسن کرونا در استان ایلام تابحال تزریق شده است./ بیشتر از ۴۱.۵ درصد از جمعیت دانش آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال این استان حداقل یک دُز واکسن تزریق کرده اند که عدد قابل قبولی برای استان است.
قم/ تزریق دُز بوستر واکسن کرونا به کادر درمان قم شروع شد./ از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در قم حدود ۸۵۰ هزار دُز واکسن تزریق شده که بیشتر از ۶۰ درصد مردم این استان را شامل می شود.
خراسان جنوبی / تابحال ۴۲۵ هزار و ۹۱۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۰۲ هزار و ۳۰ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در استان به ۶۲۷ هزار و ۹۴۹ هزار دُز رسید.
هرمزگان/ ۸۵ درصد جمعیت هرمزگان برابر با بیشتر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دُز اول و ۳۵ درصد برابر با یک میلیون و ۱۰۷ هزار نفر دُز دوم را دریافت کرده اند.
کردستان / تاکنون ۲۷ درصد از دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان واکسن کرونا را تزریق کرده اند.
ساری / تابحال ۷۵ درصد از دانش آموزان سواد کوه نوبت اول و همینطور حدود ۴۰ درصد از جمعیت هدف دو نوبت واکسن خویش را دریافت نمودند.
سیستان و بلوچستان/ افزون بر یک میلیون دُز واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان تزریق شده است. /بر اساس آخرین ارزیابی ها واکسن کرونا تابحال به ۴۵ درصد جامعه هدف ۱۸ به بالا و ۲۰ درصد جامعه ۱۲ تا ۱۸ سال سیستان و بلوچستان تزریق شده است.
قزوین/ بیشتر از یک میلیون دُز واکسن کرونا در قزوین تزریق شده است.
فارس / بیش از ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند./
آذربایجان غربی / تزریق واکسن کرونا در مهاباد از مرز ۱۶۶ هزار دُز گذشت

گزارش هایی با محوریت کرونا
کاهش کرونا با تزریق واکسن ؛ کوتاهی نکنید
همکلاس با تنهایی


آمارهای جدید وزارت بهداشت / فوتی ها کرونا به بالای ۲۰۰ نفر رسید
طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۲۲ بیمار کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۲ هزار و ۵۹۲ نفر رسید.
به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا، کاهش تلفات روزانه کرونا طی دو روز اخیر به زیر ۲۰۰ نفر، امیدها را نسبت به تداوم این روند نزولی تقویت کرده بود اما با مرگ ۲۲۲ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، ویروس شاخ دار نشان داد که قصد برای عقب نشینی ندارد.
تلفات روزانه کرونا روز جمعه ۱۶ مهر ماه با ۱۸۵ مورد مرگ، پس از ۸۲ روز گردش در مدار بالای ۲۰۰ رقمی به پایین ترین سطح بعد از آخر خیز پنجم کرونا در کشور رسید.
روز گذشته (شنبه) ۱۷ مهر ماه هم با ۱۷۳ مورد مرگ، رکورد کاهشی از آغاز تیر ماه تا کنون رقم خورد اما افزایش تلفات روزانه به بالای ۲۲۲ نفر حکایت از این دارد که باید بیشتر از پیش مراقب ویروس کرونا بود.
از دیروز(شنبه) تا امروز(یکشنبه) ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۲۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۳ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۸۹۰ نفر رسید. تابحال ۵ میلیون ۲۱۷ هزار و ۹۹۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
💠۵ هزار و ۳۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
خیز پنجم و مرگبار کرونا از آغاز تیر ماه در کشور شروع شد. در این خیز در ۲۸ مرداد و و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار تلفات از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.
همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این زمان چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از آغاز شیوع کرونا(اسفند ۹۸) در کشور رسید.


منبع:

1400/07/18
23:31:11
5.0 / 5
223
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کونفه