گزارش كونفه؛

چرا مهرعلیزاده از آوردن اسم كلانتری خجالت كشید؟

چرا مهرعلیزاده از آوردن اسم كلانتری خجالت كشید؟

به گزارش کونفه عیسی کلانتری تنها مدیر دولت روحانی بود که محیط زیست را به محیط ایست تبدیل کرد و چنان عملکردی از خود بر جا گذاشت که هم مسلکانش از آوردن اسمش خجالت می کشند.خبرگزاری مهر، گروه جامعه؛ کار همیشگی اصلاح طلبان ژست دفاع از محیط زیست و شخم زدن آن برای منافع اقتصادی می باشد، نکته قابل توجه در نخستین مناظره سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری این بود که محسن مهرعلیزاده در پاسخ سوال محیط زیستی جرأت نکرد حتی اسمی از کلانتری و کارنامه آن در برابر تسامح در مقابل صنایع آلاینده بیاورد.
در بخش دوم این مناظره مجری از محسن مهرعلیزاده درباره تغییر کاربری ها و تخریب محیط زیست و راهکارهای برون رفت از این شرایط پرسید که مهرعلیزاده در پاسخ به این سؤال علت تغییر کاربری ها را ایجاد مراکز تجاری و کارخانه ها دانست، در حالیکه بیشترین تخریب در اراضی محیط زیستی در ارتباط با تخریب معادن و ویلاسازی ها است.
مهرعلیزاده اظهار داشت: متأسفانه محیط زیست بسیار در خطر است، یکی از علل عمده اش این است که با تشکیل شورای روستاها و معین نبودن دقیق اختیارات آنها در حوزه زمین در مقایسه با اختیارات سایر ارگان ها، سبب شده که اعمال نفوذهایی صورت گیرد و تغییر کاربری ها بیشتر شود؛ اما این در شرایطی است که اجرای طرح کاداستر می تواند به کاهش این تخلفات کمک نماید.
مهرعلیزاده اعمال نفوذ نمایندگان در زمان بودجه ریزی در شهرها را برای توسعه صنایع را از دیگر علل تخریب محیط زیست برشمرد و خواهان تقویت جایگاه نظارتی سازمان محیط زیست با همراهی عموم مردم برای نظارت بر محیط زیست شد.
بد نیست به همین بهانه اشاره ای به کارنامه عیسی کلانتری که با ورود او به سازمان محیط زیست این سازمان به سازمان «محیط ایست» تبدیل شد نماییم.
در ۲ بهمن ۱۳۹۲، حمید چیتچیان وزیر نیروی دولت یازدهم، اعلام نمود که ستاد احیای دریاچه ارومیه به دبیری عیسی کلانتری تشکیل شده است تا به بررسی راهکارهای احیای دریاچه ارومیه بپردازد، اما دیدیدم که دریاچه ارومیه در این سال ها نه تنها احیا نشد بلکه تراز سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه در سال قبل، ۲۴ سانتی متر، وسعت دریاچه ۳۱۱/۲ کیلومتر مربع و حجم آب موجود در دریاچه ارومیه ۰/۵ میلیارد مترمکعب کاهش پیدا کرد.

بر اساس شعارهای دولت، دریاچه ارومیه باید تا سال ۱۴۰۲ احیا می شد اما عیسی کلانتری که آن زمان مجری کارگروه ملی نجات احیای دریاچه ارومیه بود گفته بود احیای دریاچه، به علت پرداخت نشدن بودجه لازم در این سال محقق نخواهد شد. حالا اما کلانتری در مقام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از حامیان طرح های انتقال آب در کشور شده است!
همچنین میتوان به مسئله آتشسوزی جنگلها در زمان عیسی کلانتری پرداخت؛ او اظهار داشته بود: «آتش سوزی جنگلها عادی است ولی چون امروزه شبکه های تلویزیونی مخالف نظام مثل «بی بی سی»، «من و تو» و … روی این قضیه مانور می دهند و از این مورد سوءاستفاده و بزرگنمایی می کنند و برخی مسؤلان هم تحت تاثیر این مورد قرار می گیرند.
کلانتری با اشاره به اینکه طی سال ۹۶ در هفت هکتار از پارک طبیعت پردیسان با وجود همه امکانات، آتشسوزی رخ داد، خاطرنشان کرد: با شروع شدن فصل گرما و خشک شدن علف ها احتمال آتشسوزی در جنگلها و مراتع افزوده می شود. بیشتر از ۹۰ درصد از این آتشسوزی ها هم علت انسانی و درصد خیلی کمی به علت عوامل طبیعی مانند رعد و برق رخ می دهد.»
کاوه مدنی عملکرد شاخصی در سازمان محیط زیست نداشت
اینکه محسن مهرعلیزاده به جای پاسخ در حوزه محیط زیست و پرداختن به مسائل در ارتباط با محیط زیست فرافکنی کرد جای خود دارد اما نکته مهم این است که او حتی خجالت کشید تا اسمی از این مدیر منفعل دولت روحانی بیاورد و موضوعات حاشیه ای چون «کاوه مدنی» پرداخت.
مهرعلیزاده از کاوه مدنی معاون آموزش عیسی کلانتری نام برد و ادعا کرد که حضورش در محیط زیست مغتنم بود اما او را متأسفانه جاسوس خواندند! پرداختن به پرونده کاوه مدنی در این گزارش نمی گنجد اما بد نیست که اشاره نماییم کاوه مدنی بدون هیچ گونه عملکرد شاخصی در سازمان محیط زیست با درخواست عیسی کلانتری به این سازمان آمد و جز برگزاری یک کمپین برای کاهش پسماند کار خاصی در این سازمان نکرد.
البته که حکم قطعی جاسوس بودن کاوه مدنی صادر شده و نامبرده به ۱۱ سال حبس محکوم شده است.

1400/03/16
17:43:08
5.0 / 5
592
تگهای خبر: آب , آموزش , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کونفه