فرمانداردیلم:

محدودیت تردد در ورودی های این شهرستان تداوم دارد

محدودیت تردد در ورودی های این شهرستان تداوم دارد

به گزارش کونفه فرماندار دیلم استان بوشهر اظهار داشت: اعمال محدودیت کرونایی و بسته بودن ورودی های این شهرستان بخصوص گلوگاه شهید موسوی از سمت استان خوزستان همچنان ادامه خواهد داشت.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، احمد دشتی روز دوشنبه در جلسه پدافند غیرعامل دیلم اضافه کرد: با عنایت به هم مرزبودن این شهرستان با سه استان بخصوص خوزستان، مسئولیت اعضای ستاد را در کنترل کامل مبادی ورودی و رعایت پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی بیشتر می کند.
وی اظهارکرد: مردم شهرستان دیلم نباید در مقابل ویروس کرونا گرفتار عادی انگاری شوند و به هیچ وجه نسبت به استفاده از ماسک و شیوه نامه های بهداشتی کوتاهی و دریغ نکنند.
فرماندار دیلم اظهار داشت: از بدو شیوع ویروس کرونا تابحال ۶۳۶ بیمار کووید ۱۹ در این شهرستان شناسایی شدند و ۲۸ نفر فوت کردند و روزانه ۳ تا ۴ نفر در بیمارستان بستری می شوند.
وی افزود: اعمال گشت های نظارتی در سطح شهرستان برای نحوه رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با همکاری ادارات و نهادهای مرتبط تا آخر سال باید به صورت مستمر صورت گیرد.
دشتی اظهار داشت: سواحل شهرهای دیلم و امام حسن و پارک جنگلی عامری مسدود شده است و از برگزاری هرگونه چادر در نقاط گردشگری بخصوص سواحل جلوگیری می شود.
وی اضافه کرد: سپاه و بسیج با نیروی انتظامی در کنترل مبادی ورودی شهرهای دیلم و امام حسن بخصوص در ایام تعطیل همکاری کنند.
رئیس ستاد پدافندغیرعامل دیلم اظهارکرد: ورود و خروج ملوانان شناورها با اعمال تست تشخیص کرونا و فعالیت در گمرک با نظارت بر پرتکل های بهداشتی با محوریت بهداشت و درمان و همکاری اداره بندر، فرماندهی دریابانی، گمرک، تعاونی لنجداران به صورت مستمر کنترل می شود.
وی افزود:: کارکنان ادارات و نیروهای شرکتهای تعاونی وانت بارها و تخلیه کالا در گمرک باید از ماسک استفاده کنند.
دشتی اظهار داشت: مدیران دستگاههای اجرایی به اجرای مصوبه ستاد کرونای استان در خصوص کاهش یک سوم حضور کارکنان ادارات با اولویت بیماران خاص و زمینه ای، زنان آبستن و دارای کودک معلول و جانبازان شیمیایی اهتمام داشته باشند و درصورت هرگونه مشکل، مسئولیت متوجه رئیس دستگاه خواهد بود.
فرماندار دیلم اظهارداشت: از برگزاری هرگونه ورزش های جمعی و گروهی و اعزام تیم های ورزشی به خارج و از دیگر نقاط به شهرستان دیلم جلوگیری شود.
وی بیان نمود: فرهنگ سازی همراهی مردم در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی با محوریت ائمه جمعه و مسؤلان فرهنگی بخصوص در زمینه برگزاری مراسم عروسی و تشییع و تدفین اموات بسیار لازم و ضروریست.
دشتی ضمن اشاره به اینکه برگزاری هرگونه اردوی دانش آموزی ممنوع می باشد اظهار داشت: رعایت جدی پروتکل های بهداشتی در برگزاری کلاس های حضوری برای رفع اشکال درسی با تعداد معدود دانش آموز و کاهش ساعات حضور مدنظر قرار گیرد.
شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر و در همسایگی استان خوزستان قرار دارد و در وضعیت زرد کرونایی است.منبع:

1399/12/11
14:54:31
0.0 / 5
950
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کونفه