همكاری سازمان جنگل ها و سازمان محیط زیست برای تشدید حفاظت از منابع طبیعی كشور

همكاری سازمان جنگل ها و سازمان محیط زیست برای تشدید حفاظت از منابع طبیعی كشور

كونفه: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور و سازمان حفاظت محیط زیست برای تشدید اقدامات حفاظتی در عرصه های منابع طبیعی كارگروه مشترك تشكیل دادند.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا دکتر مسعود منصور - معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در اولین جلسه مشترک با معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار نمود: سازمان جنگل ها با سازمان حفاظت محیط زیست کشور باید در زمینه حفاظت از عرصه های منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در حفاظت و مبارزه با آفات و بیماری ها در مناطق چهارگانه مسئول اجرایی سازمان محیط زیست و سازمان جنگل ها بعنوان همکار است اما در سایر مناطق، مسئولیت با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و همکار سازمان محیط زیست است.

منصور در ادامه اظهارکرد: در پیشگیری و اطفای حریق مسئول و فرمانده اصلی در مناطق چهارگانه، محیط زیست و سازمان جنگل ها موظف به همکاری با این سازمان و در سایر مناطق شرایط بر عکس حاکم است.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر اینکه هر دو مجموعه باید گشت و مراقبت را در منطقه هیرکانی بالا برند تا از قاچاق چوب جلوگیری شود، تصریح کرد: در حوزه جنگل های هیرکانی باید مراقبت ها را تشدید و این مورد را به صورت دستورالعمل به تمام استان ها ابلاغ نماییم.

منصور ضمن تاکید بر لزوم تشکیل گارگروه مشترک کاری بین دو سازمان جنگل ها و محیط زیست خاطرنشان کرد: موضوعات مهمی که باید در دستور کار کارگروه قرار گیرد، استفاده از منابع صندوق ملی محیط زیست، برنامه های حفاظت از جنگل ها و مراتع و موضوعات لحاظ شده در برنامه هفتم توسعه است.

وی اضافه کرد: ما می توانیم احکام مشترکی را به دولت پیشنهاد دهیم که در پیشبرد اهداف منابع طبیعی و محیط زیست موثر باشد و در بودجه ۱۴۰۰ و برنامه هفتم توسعه لحاظ شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره طرح کاداستر سواحل و جنگل ها اظهار داشت: قوانین در ارتباط با سواحل در کشور مغفول مانده است و ما تا آخر سال تمام سواحل و جنگل های کشور را کاداستر و سند دار می نماییم.

در ادامه این جلسه، کیومرث کلانتری - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور- اظهار نمود: این یک فرصت استثنایی است که سازمان محیط زیست بتواند با سازمان جنگل ها همکاری داشته باشد.

وی اضافه کرد: سازمان جنگل ها و محیط زیست مکمل هم هستند و باید بین این دو دستگاه هم افزایی بیشتری ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور کلانتری درباره صندوق ملی محیط زیست اظهار داشت: سازمان جنگل ها باید از فرصت صندوق ملی محیط زیست برای دریافت تسهیلات استفاده نماید چون که این صندوق مکانیزم لازم برای انجام امور محیط زیستی و عرضه تسهیلات را دارد.
1399/08/27
12:41:41
5.0 / 5
930
تگهای خبر: آب , بیمار , بیماری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه