آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران

آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران

كونفه: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، بااینكه میانگین كیفیت هوای پایتخت الان (23 شهریور) قابل قبول است اما با توجه به عدم وزش باد مؤثر طی روز پیش بینی می شود كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا صبحگاه امروز (۲۳ شهریور ماه) کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت که ناشی از افزایش ترافیک، کاهش تندی باد و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته بوده است.

طی روز باتوجه به عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با وزش باد مؤثر در اواخر وقت پیش بینی می شود تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته شود و در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

در اولین ساعات فردا (۲۴ شهریور ماه) با افزایش تردد خودرو ها و کاهش تندی باد انتظار می رود غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش پیدا کند و در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

برقراری جو آرام طی روز موجب تجمع آلاینده ها می شود و با افزایش ترافیک شامگاهی و تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۲۴ شهریور ماه) بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس پیش بینی می شود.

به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۷۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/06/23
13:26:53
5.0 / 5
1407
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱