ارائه نقشه راه احیای زاینده رود

ارائه نقشه راه احیای زاینده رود

به گزارش كونفه معاون آب و آبفای وزیر نیرو از ارائه نقشه راه احیای زاینده رود در جلسه شورای عالی آب ایران آگاهی داد و اظهار داشت: نقشه راه احیای این رود نیاز به همكاری همگانی دارد.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، قاسم تقی زاده خامسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز جلسه کار گروه احیای زاینده رود به ریاست معاون اول رئیس جمهوری آقای جهانگیری و سایر اعضا اجرا شد. زاینده رود در میان ۶ حوضه اصلی، پرچالش ترین حوضه های آبریز کشور است. با کاهش رواناب که در دوازده سال اخیر حدود چهار و نیم میلیارد متر مکعب شده، همین طور افزایش مصرف در همه بخش ها مشکلات بیشتر شده است.
وی افزود: شورای عالی آب ایران برای رسیدگی به زاینده رود و کارون کار گروه تشکیل داده است تا راهکاری با مشارکت همه دستگاه ها ارائه دهند. بعد از حدود ۶ماه کارشناسی و بررسی تجارب جهانی و داخلی امروز نقشه راه احیای زاینده رود در جلسه ارائه شد.
معاون وزیر نیرو اظهار نمود: مهمترین مرحله این نقشه راه شناخت است که باید با مشارکت و رضایت همه ذی نفعان و ذی مدخلان نهایی شود. اگر بخشی نگری ادامه داشته باشد و هر کدام خودرا ببینند وچشم از نظر دیگران بپوشند راهی پیموده نخواهد شد.
منبع:

1399/05/08
15:09:01
5.0 / 5
2005
تگهای خبر: آب , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵