پژوهشگران انگلیسی مطرح كردند

آلودگی هوا و كیفیت مسكن بر شدت مبتلا شدن به كووید-۱۹ موثر است

آلودگی هوا و كیفیت مسكن بر شدت مبتلا شدن به كووید-۱۹ موثر است

به گزارش كونفه پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدیدی اعلام نمودند كه عواملی مانند آلودگی هوا و زندگی كردن در خانه های غیر استاندارد می تواند شدت نتایج ناشی از كووید-۱۹ را افزایش دهد.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، پژوهشگران "دانشگاه بیرمنگام"(University of Birmingham) انگلستان، در بررسی جدیدی دریافتند که عوارض شدید کووید-۱۹، در بیمارانی که در خانه های غیر استاندارد و در معرض آلودگی هوا زندگی می کنند، بیشتر است.
پژوهشگران در این پروژه، ۴۰۰ بیمار بستری شده در بیمارستان را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند نشانه های شدید کروناویروس، در بیمارانی که از نظر سطح زندگی ضعیف تر هستند، دو برابر بیشتر از بقیه بیماران دیده می شود. بررسی ها نشان داد که این گروه از مردم، ۳۴ درصد بیشتر از بقیه بیماران، به وضع وخیم می رسند.
این اولین پژوهشی است که نقش محرومیت محیطی و ضعف مسکن را در شدت مبتلا شدن به کووید- ۱۹ مورد بررسی قرار می دهد. باآنکه نتایج این پژوهش مورد توجه پزشکان قرار گرفته است اما آنها باور دارند که برای تایید این نتایج باید بررسی های جامع تری در مناطق دیگر هم صورت بگیرد.
نکته دیگری که پژوهشگران دانشگاه بیرمنگام به آن پی بردند، این بود که میانگین سنی این گروه از بیماران، ۱۰ سال کمتر از بقیه بیماران است. آنها هنوز، یک دلیل قطعی برای این مورد پیدا نکرده اند اما سن و شرایط خوب سلامتی می توانند عوامل مهمی برای تعیین نتایج کووید- ۱۹ باشند.
پژوهشگران در مقاله این پژوهش نوشتند: بیمارانی که در مناطق بسیار آلوده و با کیفیت پایین زندگی می کنند، بیشتر در معرض نتایج منفی کووید- ۱۹ قرار دارند. "دیوید تیکت" (David Thickett)، استاد پزشکی دانشگاه بیرمنگام و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: نتایج این پژوهش نشان می دهند که افراد ساکن در نواحی غیراستاندارد و ضعیف، بیشتر در معرض خطر نتایج ناشی از کووید- ۱۹ قرار دارند.
وی ادامه داد: رابطه محرومیت و شدت بیماری، در مورد بیشتر بیماری ها صدق می کند. با درک بهتر این مورد می توان شرایط را برای آینده اصلاح کرد.1399/04/30
23:58:18
5.0 / 5
1783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کونفه