فقط ۵ گرم ویروس كرونا جهان را تعطیل كرد

فقط ۵ گرم ویروس كرونا جهان را تعطیل كرد

به گزارش كونفه تسنیم نوشت: جالب است بدانید وزن تمام ویروسی كه تا به امروز با شیوع خود، تمام دنیا را به چالش كشیده و تمام فعالیت های جهانی را به شكلی تعطیل كرده، صرفا ۵ گرم بوده است!!


شیوع كرونا در جهان، تمام كشورها را درگیر خود كرده و عملا بخش عمده فعالیت های مختلف شامل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و... تنام دنیا تحت الشعاع این ویروس قرار گرفته است. اما جالب است بدانیم وزن تمام ویروس كرونایی كه تمام دنیا را به چالش كشیده صرفا ۵ گرم است!! اما چطور؟! بر این اساس كه:
۱. ویروس كرونای جدید به شكل كره ای با قطر در حدود ۱۰۰ نانومتر است كه ۰.۰۰۰۰۰۰۱ متر میشود.
۲. حجم كره از رابطه زیر محاسبه می شود:
۴/۳×pi×R.۳
كه می شود حدود:
۵۰۰، ۰۰۰ (nm).۳
یعنی:
۵×۱۰.-۲۲ m.۳
یا:
۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۵
مترمكعب
۳. اگر جنس ویروس چیزی شبیه به چربی و آب باشد، چگالی آن حدود ۱۰۰۰ كیلوگرم بر مترمكعب است. ازاین رو جرم یك ویروس كرونا برابر است با: ۵×۱۰.-۱۶ gr یا به عبارت دیگر: ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۵
گرم
۴. اگر در بدن هر بیمار كوویدی، حدود ۱ میلیارد ویروس كرونا وجود داشته باشد، در هر فرد بیمار ۰.۰۰۰۰۰۰۵ گرم ویروس كرونا وجود دارد. به عبارت دیگر، ماده ای وجود دارد به نام كرونا ویروس، كه اگر فقط ۰.۰۰۰۰۰۰۵ گرم از آن در بدن فردی باشد، به كووید ۱۹ مبتلا می شود. تعداد زیادی از انسانها فقط بخاطر وجود همین مقدار ویروس در بدنشان مرده اند!

۵. ازاین رو اگر ۱۰ میلیون انسان مبتلا به كووید ۱۹ وجود داشته باشد، كلا" در روی كره زمین ۵ گرم ویروس كرونا وجود دارد! آری؛ اینچنین است فقط ۵ گرم ویروس كل دنیا را به هم ریخته است! ۴۷۲۳۱

1399/01/25
16:28:02
5.0 / 5
2851
تگهای خبر: آب , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴