وزیر بهداشت:

نظام توزیع دارو اصلاح گردد، اجازه تولید داروی بی كیفیت را نمی دهیم

نظام توزیع دارو اصلاح گردد، اجازه تولید داروی بی كیفیت را نمی دهیم

به گزارش كونفه وزیر بهداشت با اشاره به اینكه در عرضه و توزیع دارو با مشكل مواجه هستیم، خطاب به سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: باید نظام توزیع دارو اصلاح گردد.به گزارش كونفه به نقل از مهر، سعید نمكی قبل از ظهر یكشنبه در مراسم افتتاح سایت تولیدی دارو شهرك صنعتی بهارستان كرج، ضمن تبریك به مناسبت نیمه شعبان، اظهار نمود: امروزه جهان در بی عدالتی به سر می برد، منتظر ظهور امام زمان هستیم.
وی در بخش دیگری با اشاره به اینكه تولیدكنندگان برخی شركت های خارجی به تحریم ها توجهی ندارند، اظهار نمود: افتتاح سایت دارویی در استان البرز یكی از افتخارات حوزه داروی كشور است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با تاكید بر اینكه برنامه بنده پشتیبانی از تولید داخل است، اضافه كرد: نخستین بازدید بنده از سازمان غذا و دارو بود، كه برخی با این اقدام از سر خیرخواهی برخورد كردند و برخی هم معتقد بودند كه بعضی از كارها را نباید انجام دهم.
نمكی بابیان اینكه امروز باید از مرزهای اخلاق دفاع نماییم، اظهار داشت: مادر شهیدی تمام سرمایه اش را جهت راه اندازی یك درمانگاه به میدان آورده بود بنده هم باافتخار در مراسم افتتاحش حضور یافتم.
وی با تاكید بر اینكه مدت هاست قالی عمرمان از نیمه گذشته، اظهار داشت: جلب اعتماد مردم مهم ترین وظیفه ما است.
بساط رانت حوزه دارو هنوز جمع نشده است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در بخش دیگری به مشكلات حوزه دارو اشاره نمود و اظهار داشت: و داریم، اظهار داشت: اقداماتی در جهت پیشگیری از واردات دارو انجام شده اما هنوز آن طور كه مطلوب باشد، نیست و برخی هنوز می توانند از رانت استفاده كنند و كار خویش را جلو ببرند.
نمكی با اشاره به اینكه با تمام قدرت برای جمع كردن بساط رانت وارد میدان شده ام، اظهار داشت: معتقد به شفاف سازی هستم، باید سازمان غذا و دارو اصلاح شده و درست كار كند، دولت نباید راه را برای بخش خصوصی ببندد و راه برای برخی باز باشد.
وی با تاكید بر اینكه نمی گذارم دارویی كه در داخل تولید می شود را دیگری بارانت وارد كند، اظهار داشت: همینطور اجازه تولید دارو بی كیفیت را نخواهیم داد، نباید در كشور دارو بی كیفیت وارد بازار شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی: قیمت تمام شده داروی داخلی بالاست، بازار صادرات را پیدا نكرده ایم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در بخش دیگری بابیان اینكه رعایت استانداردهای ملی باید در دستور تولیدكنندگان داخلی باشد، اظهار داشت: صنعت داخلی نیازمند ارتقا است و این مهم با فضای رقابتی امكان پذیر است، تولیدكنندگان نباید یكدیگر را حذف نمایند بلكه باید رقابت سالم داشته باشند چونكه در غیر این صورت بازی را خواهند باخت.
نمكی بابیان اینكه بازار رقابت را با این قیمت های تمام شده از دست می دهیم، اظهار داشت: واقعیت این است كه قیمت تمام شده ما بالاست و بازار صادرات را پیدا نكرده ایم.
وی با اشاره به اینكه حوزه دارو و بدنه داروسازی در عرضه و توزیع دارو با مشكل مواجه می باشد، خطاب به سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: باید نظام توزیع دارو اصلاح گردد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با تاكید بر اینكه برخی مواقع شاهد می باشیم كه به داروی ساخت داخل بی اعتنایی می شود، اظهار داشت: برخی داروخانه ها داروی داخلی و خارجی را كنار هم می گذارند و به رجوع كننده می گویند فرق این ها فرق پراید و بنز است.
نمكی با اشاره به اینكه ۳ درصد واردات دارو، ۱.۳ میلیارد را به خود مختص كرده است، اظهار داشت: ۵۵۰ میلیون دلار هزینه ۹۷ درصد داروی ساخت داخل است.
وی افزود: داروخانه ها با داروی وارداتی مدیریت نمی شوند بلكه با تولید داخل مدیریت می شوند، داروخانه ها و داروسازها باید بدانند با واردات نمی گردد داروخانه ها را پر كرد پس داروسازها هنگام عرضه دارو صنعت ملی را تخریب نكنند.

1398/02/01
16:26:54
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳