رئیس اداره واكسیناسیون وزارت بهداشت مطرح كرد؛

شایعات سبب بی اعتمادی مردم به واكسن می گردد

شایعات سبب بی اعتمادی مردم به واكسن می گردد

كونفه: رئیس اداره واكسیناسیون وزارت بهداشت، اظهار داشت: هر شایعه ای كه ضد واكسیناسیون شكل بگیرد، می تواند اعتماد مردم را به واكسن و واكسیناسیون تخریب كند.


به گزارش كونفه به نقل از مهر، محسن زهرایی، در مراسم رونمایی از كتاب «دستورالعمل واكسیناسیون بالغین» در بیمارستان امام خمینی(ره)، اضافه كرد: وقتی سازمان بهداشت جهانی با علم به اهمیت آنتی بیوتیك ها اما واكسیناسیون را اثربخش تر می داند هم جوانب باید به اهمیت واكسیناسیون در كودكان و بزرگسالان توجه داشت. وی افزود: واكسن فقط مورد نیاز كودكان و شیرخواران نیست، در دنیا و ایران واكسیناسیون با كودكان آغاز شد، اما نباید تزریق واكسن را محدود به این گروه سنی نكنیم همانطور كه اكنون خیلی از كشورهای دنیا واكسن هایی برای گروه های مختلف سنی و اختصاصی تولید می كنند. رئیس اداره واكسیناسیون وزارت بهداشت، اظهار نمود: ما در بحث واكسیناسیون محدودیت هایی داریم و یكی از موضوعات مهم توجه به تحقیقات در زمینه واكسیناسیون است، سیاست گذاران باید بدانند كه بحث بیماری های واگیر دار تمام شدنی و در كنار توجه به بیماری های غیر واگیر باید به بیماری های واگیر دار و پیشگیری از آنها با انجام واكسیناسیون توجه داشت. زهرایی اضافه كرد: خوشبختانه در دو سه سال اخیر دیدگاه ها در مورد واكسیناسیون و تزریق واكسن كمی اصلاح شده و حمایت هایی در این زمینه صورت گرفته است.
وی به روند اضافه شدن واكسن به واكسیناسیون كشوری اشاره نمود و اظهار داشت: اگر قرار باشد هر 10 سال یكبار واكسنی به واكسیناسیون كشور اضافه شود، نه تنها سلامتی بزرگسالان بلكه سلامت كودكان را هم نمی توانیم تضمین نماییم. رئیس اداره واكسیناسیون وزارت بهداشت، خاطرنشان كرد: ما نباید در بحث هموفیلوس آنفلوانزا در كشوری كه این سابقه واكسیناسیون را دارد كشور ماقبل آخر در دنیا باشیم. زهرایی افزود: در كشور ما واكسیناسیون كشوری مانند خیلی از كشورهای دنیا مورد توجه قرار دارد و شاید علت آن این مسئله باشد كه با واكسیناسیون در كودكان می توان جامعه ای سالم داشت و یك فرد هفتاد تا هشتاد سال بتواند زندگی سالمی داشته باشد. رئیس اداره واكسیناسیون وزارت بهداشت اظهار نمود: متاسفانه هر از چند گاهی شایعاتی در مورد واكسیناسیون مطرح می گردد كه در مورد واكسن آنفلوانزا شاهد این مسئله بودیم، هر شایعه ای كه ضد واكسیناسیون شكل بگیرد، می تواند اعتماد مردم را به واكسن و واكسیناسیون تخریب كند. وی در مورد طرح تولید كمیته كشوری واكسیناسیون بالغین كه در این مراسم از جانب متخصصان عنوان شد، اظهار داشت: واكسیناسیون كودكان و بزرگسالان را نباید از هم جدا نماییم و كتاب دستورالعمل واكسیناسیون و بالغین می تواند قدم اول برای تكمیل برنامه واكسیناسیون كشوری باشد. زهرایی خاطرنشان كرد: امیدوارم با جلسه ای بین نویسندگان كتاب و متخصصان برتر كشور در بیماری های عفونی بتوانیم این دستورالعمل را به شكل كشوری تدوین نماییم تا در سراسر ایران عملیاتی شود.

1397/08/11
00:28:17
5.0 / 5
4559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کونفه