محققان پی بردند؛

ارتباط مصرف مكمل كلسیم با افزایش احتمال پولیپ روده

ارتباط مصرف مكمل كلسیم با افزایش احتمال پولیپ روده

كونفه: محققان در مطالعه جدید خود به ارتباط بین مصرف مكمل روزانه كلسیم و افزایش ریسك پولیپ در روده پی بردند.به گزارش كونفه به نقل از مهر، پولیپ ها سرطان زا نیستند، اما در صورت عدم برداشته شدنشان، بعضی از آنان می توانند در نهایت تبدیل به سرطان شوند.
محققان عنوان می كنند برای اثبات این یافته ها نیاز به تحقیقات بیشتری است. اما به قول محققان، «اگر مكمل كلسیم باعث افزایش خطر پولیپ شود، می تواند مفهوم مهمی در پیشگیری و غربالگری سرطان روده بزرگ داشته باشد.»
در این مطالعه، محققان دانشگاه كارولینای شمالی وضعیت ۲۰۰۰ فرد ۴۵ تا ۷۵ سال را كه همگی دارای سابقه پولیپ بودند را بررسی كردند.
شركت كنندگان به گروه های دریافت كننده روزانه مكمل كلسیم، مكمل ویتامین D، یا هر دو یا هیچ یك به مدت سه تا پنج سال تقسیم شدند.
یافته ها نشان داد افرادی كه فقط كلسیم یا تركیب كلسیم و ویتامین D مصرف كرده بودند، ۶ تا ۱۰ سال پس از شروع مطالعه دچار پولیپ شده بودند.
به گفته تیم تحقیق، زنان و افراد سیگاری در صورت مصرف مكمل كلسیم بیشتر در معرض مبتلا شدن به پولیپ روده بودند، اما در مورد همین افراد كه فقط ویتامین D مصرف كرده بودند، چنین خطری مشاهده نشد.
محققان تاكید می كنند مصرف مكمل كلسیم با افزایش ریسك پولیپ مرتبط می باشد، اما دریافت آن با استفاده از رژیم غذایی چنین مشكلی ندارد.

1396/12/27
20:01:43
5.0 / 5
4923
تگهای خبر: ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کونفه