مدیركل میراث فرهنگی كرمانشاه:

۱۶۷ هزار مسافر نوروزی در کرمانشاه اسکان پیدا کردند

۱۶۷ هزار مسافر نوروزی در کرمانشاه اسکان پیدا کردند

کونفه: کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از اسکان بیش از 167 هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان آگاهی داد.


داریوش فرمانی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به ادامه خدمات دهی به مسافران نوروزی در استان، اظهار داشت: از ۲۴ اسفند تا آخر روز گذشته (یازدهم فروردین) جمعا ۱۶۷ هزار و ۸۷۰ نفر در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری استان اسکان پیدا کرده اند.
وی ادامه داد: سهم مراکز اقامتی غیررسمی از پذیرش مسافران نوروزی در استان ۵۸.۲۳ درصد، مراکز اقامتی رسمی ۳۶.۶۶ درصد و مراکز اقامتی اضطراری ۵.۱۱ درصد بوده است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان با اعلان اینکه طی این مدت بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر نیز از جاذبه های گردشگری استان بازدید داشته اند، اظهار داشت: ۷۸۵ هزار نفر از این آمار از جاذبه های طبیعی، ۵۰۵ هزار نفر از آثار تاریخی و ۲۱۹ نفر نیز از جاذبه تفریحی استان بازدید کرده اند.
بگفته این مسئول، سایر جاذبه های دست ساز، موزه ها، مذهبی، فرهنگی و... استان نیز در طول این مدت مورد بازدید گردشگران قرار گرفته اند.
فرمانی در ادامه از اجرای ۱۴۳۰ فقره بازدید نظارتی نیز از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز پذیرایی و بین راهی آگاهی داد و اظهار داشت: در این بازدیدها برای ۹۳ واحد گردشگری تشویق، ۱۸۰ واحد تذکر، ۲۹ واحد اخطار کتبی و پنج واحد هم تعلیق مجوز صادر گردیده است.
وی اشاره کرد: همین طور در طول این مدت ۲۹ فقره شکایت گردشگران بوسیله سامانه ۰۹۶۲۹ هم ثبت شده که بیشتر متعلق به مراکز پذیرایی، اقامتی و جاذبه های گردشگریست.1403/01/13
14:58:11
5.0 / 5
83
تگهای خبر: خدمات , طب , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کونفه