نوشابه های رژیمی بخوریم یا نه؟

نوشابه های رژیمی بخوریم یا نه؟

به گزارش کونفه، باشگاه خبرنگاران نوشت: پژوهشگران با انجام مطالعاتی درباره ی نوشابه گازدار و رژیمی، به یافته های جدیدی درباره ی تاثیر مصرف این نوشیدنی رسیدند.


تعدادی از افراد نوشیدنی های گازدار عادی را با نوشیدنی های رژیمی جایگزین می کنند، اما اثرات طولانی مدت آنها بر سلامتی معین نیست.
یک مطالعه جدید نشان داد که هر دو نوع نوشابه های گازدار عادی و رژیمی موجب افزایش سطح انسولین بزاقی می شوند.
نتایج حاکی از لطمه احتمالی در نتیجه مصرف بیش از اندازه نوشابه های معمولی و رژیمی است. با این وجود، تحقیقات بیشتری دراین زمینه مورد نیاز است.
پژوهشگران برای مدت طولانی آسپارتام را در بزاق تشخیص دادند. این نشان میدهد که در یک بازه زمانی طولانی تر این ماده در بدن باقی می ماند و بدین سبب می تواند بطور بالقوه پاسخ بدن به شیرین کننده را تحت تأثیر قرار دهد.
پژوهشگران در ادامه دریافتند که پس از مصرف نوشابه معمولی و رژیمی، سطح انسولین بزاقی بیشتر می شود. آنها خاطرنشان کردند که سطح انسولین بزاق ممکنست با سطح سرمی انسولین ارتباط داشته باشد.
آنها همین طور دریافتند که افزایش سطح آسپارتام بزاقی با مصرف نوشابه رژیمی با افزایش سطح انسولین بزاقی ارتباط دارد.
بگفته پژوهشگران، قرار گرفتن در معرض انسولین طولانی مدت و نامناسب می تواند منجر به عوارض میکرو و ماکروواسکولار در رابطه با عوارض و افزایش مرگ و میر در دیابتی ها همچون رتینوپاتی، نوروپاتی، بیماری کلیه، انفارکتوس وکارد و سکته مغزی شود.منبع:

1402/06/29
09:07:12
5.0 / 5
229
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دیابت , رژیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کونفه