نشستن روی زمین به شکل W چه صدمه ای برای کودکان دارد؟

نشستن روی زمین به شکل W چه صدمه ای برای کودکان دارد؟

کونفه: به گزارش کونفه، عصرایران نوشت: به فرزند خود چگونگی درست نشستن را آموزش دهید و در صورت نیاز هر روز آنرا تکرار کنید. جلوگیری از نشستن حالت نادرست و آموزش شیوه درست، آنها را ایمن نگه می دارد.بسیاری از کودکان تمایل دارند که در وضعیت W روی زمین بنشینند، چونکه در این حالت احساس امنیت و پشتیبانی بیشتری دارند. متاسفانه، بیشتر والدین از این حقیقت آگاه نیستند که نشستن در وضعیت W می تواند به عوارض بیشتری منجر شود. والدین نباید اجازه دهند کودکان در وضعیت W روی زمین بنشینند، چونکه می تواند آثار منفی بر الگوهای رشد و توسعه کودکان داشته باشد.
آثار منفی نشستن در وضعیت W برای کودکان
- مشکلات ارتوپدی.
- توسعه با تاخیر ثبات و کنترل وضع اندامی.
- توسعه با تاخیر مهارت های حرکتی پالایش شده.
همه والدین بهترین ها را برای فرزندان خود می خواهند و قصد دارند فرزندشان از رشد مناسب و درست برخوردار باشد. برای دستیابی به این هدف، یکی از کارهایی که نباید اجازه دهید کودکان انجام دهند، نشستن در وضعیت W است، چونکه فشار اضافی بر بدن وی وارد می شود.
نشستن در وضعیت W استرس غیر ضروری بر قسمت های زیر وارد می کند
- تاندون های پاشنه.
- ماهیچه های همسترینگ.
- ماهیچه های گردنده داخلی.
- عضله های دور کننده کفل.
شایع ترین مشکلی که می تواند به واسطه نشستن در وضعیت W شکل بگیرد، در رفتگی است. همچنین، این وضعیت می تواند باعث کوتاه و سفت تر شدن عضلات شود، که در نتیجه آن، توسعه مهارت های حرکتی، تعادل و هماهنگی تحت تأثیر قرار می گیرند. نشستن در وضعیت W می تواند بر عضلات تنه اثرگذار باشد، چونکه آنها تضعیف می شوند و توسعه نیافته باقی می مانند.
ثبات عامل کلیدی برای جلوگیری از نشستن کودکان در این وضعیت به حساب می آید. به فرزند خود چگونگی درست نشستن را آموزش دهید و در صورت نیاز هر روز آنرا تکرار کنید. بعنوان مثال، می توانید یک میز کوچک به همراه یک صندلی برای فرزند خود خریداری کنید و طرح خویش را با موفقیت به سرانجام برسانید.
همه کودکانی که در وضعیت W می نشینند گرفتار مشکلات جدی و مختلف نمی شوند، اما همچنان جلوگیری از نشستن در این حالت و آموزش شیوه درست نشستن آنها را از هر نوع خطری ایمن نگه می دارد. بیشتر بخوانید: ۱۳ دلیل بهانه گیری کودکان/ با آنها رفتار کنیم؟ کودکان هوش را از چه کسی به ارث می برند؟۲۳۳۲۳۶


منبع:

1401/09/15
12:53:44
5.0 / 5
280
تگهای خبر: آموزش , رشد , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کونفه