فعالیت بدنسازی زنان در کل کشور ممنوع شد؟

فعالیت بدنسازی زنان در کل کشور ممنوع شد؟

به گزارش کونفه طبق خبری که به خبرآنلاین رسیده،  تا اطلاع ثانوی همه فعالیت های زنان در رشته های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی برای مسابقات و اردوهای تدارکاتی در کل کشور ممنوع شده است. این ممنوعیت شامل باشگاه های ورزشی نمی گردد.


به گزارش کونفه به نقل از خبر آنلاین، ساعتی پیش، خبرگزاری ایسنا خبری منتشر نمود در خصوص این که مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، فعالیت زنان در رشته های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی را ممنوع اعلام نمود. در بخشی از نامه مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان به رئیس هیات بدنسازی این استان آمده است: «نظر به این که مجوز کتبی در مورد فعالیت بانوان فدراسیون پرورش اندام در رشته های زیر پوشش صادر نگردیده است، بنابراین هر گونه فعالیت بانوان از قبیل برگزاری مسابقات، اردوهای تدارکاتی و مجوز برگزاری دوره های مربیگری و داوری تا اطلاع ثانوی غیرقانونی می باشد.» طبق خبری که به خبرآنلاین رسیده، تا اطلاع ثانوی همه فعالیتهای زنان در رشته های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی در کل کشور ممنوع شده است. یک مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به خبرآنلاین اظهار داشت: ما درحال ارسال مجوزها به وزارت ورزش هستیم و انشالله با رایزنی هایی که در حال انجام است، در دو سه روز آینده نامه ای که در اینباره نوشته شده، کان لم یکن خواهد شد. البته چیزی که در اطلاع رسانی اولیه این خبر مورد غفلت قرار گرفت این است که این ممنوعیت شامل فعالیت زنان در باشگاه ها نیست و به مسابقات و اردوهای تدارکاتی برمی گردد که هنوز دلیلش مشخص نمی باشد. این تصمیم در حالی به فدراسیون بدنسازی و ادارات کل ورزش در استان ها ابلاغ گردیده که پیش از این فعالیت رشته هایی همچون مچ اندازی، پاورلیفتینگ و فیتنس چلنج در بخش زنان انجام می شد و حتی مسابقات این رشته ها در سطح کشور چند باری برگزار شده است.

نگرانی اصلی اما آنجایی است که فدراسیون بدنسازی در ماههای آینده دو میزبانی بین المللی در بخش زنان دریافت کرده که با این تصمیم جدید معلوم نیست تکلیف آنها چه می شود. در اسفندماه ایران میزبان مسابقات فیتنس چلنج قهرمانی آسیا در دو بخش مردان و زنان است و در فروردین ماه ۱۴۰۰ هم ایران میزبان مسابقات مچ اندازی قهرمانی آسیا در دو بخش مردان و زنان خواهد بود. در صورتیکه در تصمیم وزارت ورزش تغییری به وجود نیاید و مسابقات این رشته در داخل کشور هم برگزار نشود، معلوم نیست فدراسیون بدنسازی چگونه می خواهد میزبانی مسابقات بین المللی را در بخش زنان در ایران داشته باشد؟ اگر هم در فاصله کوتاه باقی مانده تا برگزاری این رقابت ها، ایران از میزبانی انصراف دهد، بطور قطع تبعات جدی ای برای فدراسیون بدنسازی به همراه خواهد داشت. اما سوال اینجاست اگر مجوز کتبی برای فعالیتهای بانوان در فدراسیون بدنسازی وجود نداشته، چگونه شورای برون مرزی مجوز اعزام تیم ملی مچ اندازی بانوان به مسابقات آسیایی ۲۰۲۱ قزاقستان را صادر کرده؛ رقابت هایی که اتفاقا با درخشش این تیم همراه بود و در نهایت با کسب عنوان سومی برای ایران به پایان رسید. یک نامه محرمانه هم زمان با انتشار این اخبار نامه ای با امضای معاون توسعه ورزش زنان وزرات خانه ورزش و جوانان خطاب به مدیران کل محترم استان ها هم در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که نشان داده است همه مسابقات و اردوهای تدارکاتی در حوزه بدن سازی ممنوع می باشد. ۲۳۵۲۳۵

1400/10/13
09:02:05
5.0 / 5
272
تگهای خبر: آنلاین , زبان , طب , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کونفه