پارادوكس رشته پرستاری با اصلاح سیستم آموزشی برطرف شود

پارادوكس رشته پرستاری با اصلاح سیستم آموزشی برطرف شود

كونفه: رئیس سازمان نظام پزشكی اظهار داشت: خیلی از مناطق با كمبود پرستار مواجهند و در عین حال آمارها می گویند تعداد زیادی پرستار بیكار هستند و این یك پارادوكس است.به گزارش كونفه به نقل از مهر، دكتر ایرج فاضل در همایش بزرگداشت روز پرستار اظهار داشت: انتخاب روز پرستار در سالروز ولادت حضرت زینب (س) انتخاب بسیار شایسته ای است و از سوی جامعه پزشكی این روز را به همه پرستاران تبریك می گوییم.
وی اضافه كرد: پزشكی و پرستاری آنچنان در هم تنیده شده اند كه جداكردنشان غیرممكن است و جای خالی شما پرستاران در سازمان نظام پزشكی همواره مشهود است.
رئیس سازمان نظام پزشكی اظهار نمود: مطالبات جامعه پرستاری مطالبات بر حقی است. پرستاری كار حیات بخشی است و هیچ كس مانند یك پرستار سختی های این شغل را درك نمی نماید.
وی ادامه داد: ما مشكلات اخلاقی زیادی در جامعه داریم و سطح اخلاق در جامعه رو به رشد نیست. ما نباید اسیر این سقوط شویم بلكه باید آن را حفظ نماییم و این جز با حفظ كرامت انسانی عملی نیست.
فاضل اظهار داشت: خیلی از مناطق با كمبود پرستار مواجهند و در عین حال آمارها می گویند تعداد زیادی از پرستاران بیكار هستند و این یك پارادوكس است. امیدواریم كه سیستم آموزشی اصلاح شود و افرادی كه برای این حرفه تربیت شده اند، شغل مناسب خویش را بیابند.
رئیس سازمان نظام پزشكی خاطرنشان كرد: حضور پررنگ مردان در رشته پرستاری پس از انقلاب بسیار مهم است و حضور مردان در این رشته خود گامی رو به جلو تلقی می گردد.
وی در انتها اظهار داشت: جامعه پزشكی با پرستاران هم صداست و امیدواریم بتوانیم در احقاق حق پرستاران در كنارشان باشیم.

1396/11/02
14:05:43
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کونفه