آغاز پویش اهدای خون دانشجویی

آغاز پویش اهدای خون دانشجویی

دومین پویش اهدای خون دانشجویی امروز(شنبه) با حضور دانشجویان، مدیر عامل سازمان انتقال خون، مدیرکل انتقال خون استان تهران و مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اداره کل انتقال خون استان تهران شروع شد.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، در دومین پویش اهدای خون دانشجویی که از امروز شنبه ۱۳ شروع شد تا ۱۸ آذر ماه ادامه دارد، ۴۰۰ دانشجو در تهران ثبت نام و اعلام آمادگی کردند و امروز هم ۷۰ دانشجو با حضور در مرکز انتقال خون واقع در خیابان وصال، خون خویش را بعنوان نمایندگان دانشجویی دانشگاه های تهران اهدا کردند.پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون در حاشیه راه اندازی این پویش دانشجویی اظهار داشت: پویش اهدای خون دانشجوی هر ساله به مناسبت هفته دانشجو راه اندازی می شود و سال جاری هم این پویش با همکاری دانشگاه ها امروز در تهران شروع به کار کرد و در سرتاسر کشور هم این پویش فعال است.
وی تصریح کرد: دانشجویان از اقشار بسیار مهم جامعه هستند که می توانند سازمان انتقال خون و همچنین بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آنرا یاری کنند.
عشقی عنوان کرد: هدف سازمان انتقال خون این است که اهدا کنندگان خون را به سمت اهدا کنندگان جوان سوق دهد و در این بین دانشجویان از بهترین افرادی هستند که می توانند این سازمان را در رسیدن به این هدف یاری کنند و همچنین جوانان و دانشجویان که از جوانی آغاز به اهدای خون کنند می توانند در آینده با تبدیل شدن به اهداکننده مستمر از اهداکنندگان همیشگی خون به شمار آیند و برای نجات جان بیماران اقدام نمایند.
مدیرعامل سازمان انتقال خون خاطرنشان کرد: پویش دانشجویی به دنبال امضای تفاهمنامه ای با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: دانشجویان، سازمان انتقال خون را از سه طریق برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود کمک می کنند؛ روش اول همکاری در اهدای داوطلبانه خون به منظور کمک و نجات جان بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آن است، روش دوم این که به علت کمبود نیرو بخصوص در استان تهران می توانند کمک رسان به نیروهای انتقال خون باشند و با عنایت به تجارب و دانشی که دانشجویان مرتبط در این حوزه دارند می توانند انتقال خون را کمک کنند و روش سوم هم استفاده از دانشجویان بعنوان قشر مرجع می توانند در زمینه ایده ها و شبهاتی که در مورد اهدای خون در جامعه وجود دارد ما را یاری کنند و مبلغان خوبی در زمینه گسترش فرهنگ اهدای خون باشند.
نخستین پویش اهدای خون با مشارکت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با عنوان اهدای خون اهدای زندگی در خرداد سالجاری در سرتاسر کشور با مشارکت پرشور و نشاط دانشجویان برگزار شد که به دنبال این اتفاق مبارک، دانشجویان علاقه مندان، درخواست برگزاری دومین پویش دانشجویی تحت عنوان «اهدای خون» را داشتندکه این امر هم محقق شده است.
هدف اصلی از برگزاری این پویش، مشارکت جوانان در این امر خداپسندانه اهدای خون است چونکه خون تنها چیزی است که جایگزینی ندارد و تنها راه تأمین خون مورد نیاز بیماران اهدای آن از طرفی افراد است.منبع:

1400/09/13
16:07:30
5.0 / 5
265
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کونفه