آخرین وضعیت کیفیت هوای پایتخت

آخرین وضعیت کیفیت هوای پایتخت

به گزارش کونفه، ایسنا نوشت: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (11 آذرماه) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا اکنون (۱۱آذرماه) شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۲۲ یعنی شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.
براین اساس هنگامی که شاخص کیفیت هوا بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار گرفت، در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس خواهد بود که پیشنهاد می شود افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و به شهروندان سفارش می شود که از انجام هرگونه فعالیت سنگین همچون دویدن که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد، اجتناب کنند.
گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.بیشتر بخوانید: اینفوگرافیک در هوای آلوده چه بخوریم و بنوشیم؟ اگر قرمزی چشم دارید، چه زمانی باید به چشم پزشک مراجعه کنید؟


۲۷۱ ۲۳۳


منبع:

1401/09/12
10:11:25
5.0 / 5
284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کونفه