یکی دیگر از عجایب مصرف قهوه را بشناسید

یکی دیگر از عجایب مصرف قهوه را بشناسید

کونفه: قهوه، یکی از نوشیدنی های محبوب افراد بسیاری است که مفید یا مضر بودن آن مورد بحث وگفتگو پژوهشگران بسیاری است. اما بتازگی پژوهشگران در بررسی هایی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند، قهوه از خطر مرگ ومیر سریع کاهش می دهد.نادیا زکالوند: خیلی از مردم دوست دارند روز خودرا با نوشیدن قهوه شروع کنند. نوشیدن قهوه با جنبه های مختلف فرهنگی و تعاملات اجتماعی مرتبط می باشد. اما بررسی ها نشان داده، این نوشیدنی برای سلامتی هم فواید مختلفی دارد.
بنابر تحقیقات، مصرف قهوه یک تا ۴ فنجان (حداکثر۴۰۰ میلی گرم) در روز، نه فقط ضرری به بدن نمی رساند، بلکه مفید هم هست. قهوه خطر مبتلاشدن به دیابت نوع۲ و چاقی را کم می کند. همین طور مصرف قهوه سبب کاهش خطر انواع خاصی از سرطان ها و در نتیجه نرخ مرگ ومیر است. با اینحال پژوهشگران برای چندمین بار بررسی کردند که قهوه چه اثراتی روی بدن می گذارد.
قهوه و کاهش خطر مرگ ومیر
محققان در بررسی های خود روی ۱۷۰هزار داوطلب به مدت ۷ سال دریافتند، قهوه چه با شکر مصرف شود چه به آن شیرین کننده های مصنوعی زده شود یا بدون شکر باشد، می تواند از خطر مرگ ومیر بکاهد. درضمن هیچ یک از داوطلبان هنگام شروع تحقیق، سابقه بیماریهای قلبی -عروقی یا سرطان نداشتند. پژوهشگران در این تحقیق، تمام عوامل سبک زندگی، بالینی، اجتماعی-جمعیت شناختی را هم در نظر گرفته بودند.
نتیجه این بررسی نشان داد، مصرف متعادل (حدود ۱، ۵ تا ۳، ۵ فنجان) قهوه، چه با شکر و چه بدون شکر، از خطر مرگ ومیر تا ۳۰ درصد کاهش می دهد. البته نتایج مربوط به ارتباط قهوه ای که با شیرین کننده های مصنوعی، شیرین شده بودند، یکسان نبود.
این خبر می تواند برای افرادی که به نوشیدن قهوه علاقه دارند، که تعداد آنها کم هم نیست، خوشایند باشد.
منبع: medicalnewstoday.

4747


منبع:

1401/04/03
10:21:42
5.0 / 5
164
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه